صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
کارمند
مطالب و داستانهای کوتاه سیاسی ،اجتماعی،اخلاقی و...
شهریارپارسازادگان چهارشنبه هفتم مهر 1395 نظرات ()فردی بود به نام آقای ذكایی كه حیاط بسیار بزرگی در خیابان پامنار داشت با اتاقهای متعدد ، وضع مالی اش هم خوب بود. ماه به ماه برای دریافت اجاره به در منزل ما می آمد. اجاره آن روز پانصد تومان بود، كم نبود.

شب عرفه ای بود، پدرم داشت آماده می شد تا لب حوض منزل وضو بگیرد كه در زدند. گفت : " در را باز كن ، حاج آقای ذكایی است ، اجاره اش را می خواهد."
آمد داخل ، به حاج آقا سلام كرد . مرحوم پدرم به من گفت : "پاكت آنجاست ، برو بیاور و به حاج آقا بده" رفتم پاكت را كه قبلا آماده كرده بود. برداشتم و بردم به آقای ذكایی دادم. 
تشكر كرد و قبل از این كه برود از پدرم سؤال كرد :" امشب شب عرفه است "؟ گفت : "بله ، امشب شب عرفه است " سؤال كرد:"اعمال امشب چیست ؟اعمال امشب را برای ما نمی گویید"؟ تا آقای ذكایی این حرف را زد مرحوم پدرم بلند شد ایستاد و گفت : " امشب اعمالی برای من دارد و اعمالی هم برای شما "! خیلی با اخلاق خوب ، با بیان خوب و زبان خوب و صورت باز پاسخ دادند.
 او با تعجب سؤال كرد : "مگر فرقی می كند ؟ مگر من و شما دارد" ؟ مرحوم پدرم فرمود : "بله ، فرق می كند ! اعمالی كه برای من هست ادعیه و زیارت امام حسین علیه السلام است ، نمازهایی است ، اذكاری است ، بیدار بودن و احیا گرفتن است ، این است كه تا صبح بنشینم و خدا را بخوانم و عبادت كنم ، این مربوط به من است .
اما آن اعمالی كه برای شماست این است كه الآن مقداری برنج و روغن خوب بخری و ببری در منزل كسانی كه واقعا محتاج هستند ، كسانی كه سال می گذرد و برنج ندیده و نخورده اند، به یاد امام حسین به آنها بدهی و دلشان را شاد كنی ، چون شب عرفه است و شب امام حسین است ، بعد هم به خانه ات برو و تخت بگیر تا صبح بخواب ! من باید بیدار باشم و برای شماها دعا كنم ، برای خودم دعا كنم "!

(بخشی از كتاب عالم ربانی در اوصاف مرحوم آیت الله شیخ علی اكبر برهان به نقل از فرزند بزرگوارشان)
درباره وبلاگ
كارمندم،
روزگارم بد نیست. تكه نانی دارم ، خرده هوشی ، سر سوزن ذوقی!
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :